Wyobraź sobie krąg stworzony z chóralnie śpiewających ludzi, wewnątrz okrągłego ringu Ty, kucasz u jego obwodu dokładnie przed Twoim przeciwnikiem. Do Twoich uszu dochodzi dźwięk melodii instrumentów nadających całemu wydarzeniu płynności, patrzysz głęboko w oczy przeciwnika, a Twoje serce zaczyna bić w rytm klaszczących wokół dłoni. Na plecach czujesz dreszcz przed rozpoczęciem. Słyszysz już tylko muzykę i własny oddech. Zastanawiasz się kto będzie tym razem lepszy, szybszy, sprytniejszy. Prowadzący cały spektakl daje znak, wkraczasz do środka okrągłego ringu, i rozpoczynasz grę. Nie znasz zakończenia. Czerpiesz niesamowitą energię z ruchu, z muzyki i uwalniasz ciało dążąc do wygranej.

 

Jest godzina 19:00. Wracasz z firmy do domu. Kładziesz na ziemi torbę z laptopem, która mimo dopasowania do rozmiaru matrycy Twojego ekranu, mieści oprócz samego urządzenia zadziwiającą ilość gnębiących Cię problemów. Chcesz się od nich odciąć i wyizolować. Schodzisz do garażu, wkładasz kombinezon i opuszczasz szybkę kasku. Przekręcasz kluczyk w stacyjce i kolejnymi dźwiękami jakie słyszysz, po odgłosie opadającej garażowej bramy, są już tylko wiatr i mięsisty dźwięk silnika. Jesteś już tylko Ty i maszyna. Wiesz, że na ten krótszy lub dłuższy moment przejażdżki wszystkie troski i problemy zostawiłeś za sobą. Wiesz że przez tą chwilę Cię nie dogonią. Czujesz się wolny.

 

Nie jeździsz motocyklem. Nie trenujesz sportów walki. Poprzez Twój szerokopasmowy Internet oraz kanały telewizyjne w wysokiej rozdzielczości docierają do Ciebie obrazy zmagań i osiągnięć ludzkich z najdalszych i najdzikszych terenów świata. Myślisz – „wspaniała i ekscytująca przygoda…”. W Twoich myślach pojawia się pragnienie podobnych przeżyć. Jesteś głodny nowych doświadczeń. Otwierasz się na coś nowego, niespotykanego, egzotycznego. Chcesz odkryć, co dla Ciebie wciąż nieznane. Chcesz dać się zaskoczyć i odnaleźć swoją przygodę więc podejmujesz wyzwanie.

Podziel się:

Wspierają nas