Motocykle – rozważań ciąg dalszy…

22 stycznia 2012 / 10:00
Brak komentarzy
 

W styczniu 2012 wybieramy się na szkolenie warsztatowe. Podpytujemy czy BMW to dobry wybór. Owszem dobry, ale w razie nieprzewidzianych okoliczności sami nie naprawimy, serwis drogi, części drogie. Motocykl też nie tani a w skarbonce za dużo nie przybyło.

Pojawia się koncepcja – znana wszystkim motocyklowym podróżnikom Honda XRV 750 Africa Twin czyli po prostu „Afryka”. Wydatek zdecydowanie mniejszy, motocykl sprawdzony, opinia kuloodpornego. Nie jest bez wad ale wady są znane. Regulator napięcia do kufra i w drogę! No więc szukamy „Afryk”. Wydaje się że jesteśmy blisko finalizacji zakupu. Konsultujemy z rodzinnym ekspertem do spraw zakupu dwuśladów. Marcin „Stefan” Standerski, którego z tego miejsca pozdrawiamy, jasno artykułuje że powinniśmy pomyśleć o nowszych motach. Podrzuca pomysł mniejszej Tenery XT660Z. No więc świeci się nad naszymi głowami kolejna żarówka. Tym razem z logiem Yamahy. Konstrukcja prosta i sprawdzona. Z powodzeniem objechały świat w wyprawie „126 dni na kanapie” oraz Australie w „Australia Tour”.

Jesteśmy coraz bardziej przekonani. Szukamy, oglądamy. Gdzieś wewnątrz czujemy, że jakoś ideologicznie bliżej nam do maszyn świeżych niż wysłużonych, więc ostatecznie podejmujemy decyzję – jedziemy na Tenerach ! Miejmy nadzieję, że wybaczą nam wszyscy „Afrykanerzy”!

Podziel się:
Kategorie: motocykle, Przygotowania
 

Wspierają nas