Zestaw do komunikacji Cellular Line Interphone F4

17 lutego 2013 / 19:17
Brak komentarzy
 

Czas na kilka słów o zestawie do komunikacji. Wiedzieliśmy, że podróż przed nami długa, więc trzeba było coś takiego zorganizować, choćby do komunikacji w miastach w których łatwo się pogubić. Przydaje się tez w sytuacjach, w których zazwyczaj wrzeszczysz do kumpla w kasku, stojąc na światłach.

Początkowo byliśmy do takiego zestawu sceptycznie nastawieni, po złych doświadczeniach z wycieczki z Polski do Chorwacji. Wtedy używaliśmy tanich zestawów do komunikacji pomiędzy 4 osobami. Zestawy sprawdzały się tak dobrze, że wszystkie wylądowały spektakularnie w koszu na drugiej stacji benzynowej. Tym razem postanowiliśmy zakupić coś solidniejszego. Na celowniku pojawił się zestaw Cellular Line Interphone F4. Zestaw dostarczyła nam Firma MotoCombo ze Szczecina. Wraz z podstawowym zestawem do komunikacji pomiędzy dwoma osobami otrzymaliśmy zapasowy zestaw mikrofonów oraz słuchawek. W skład zestawu wchodzą dwa urządzenia komunikujące, mocowania do kasku na klej lub na śrubę, dwie słuchawki (można używać jednej) oraz dwa rodzaje mikrofonów (do kasków integralnych oraz z otwieraną szczęką) oraz rzepy do mocowania słuchawek w kasku. Wszystko wyglądało bardzo solidnie. Mieliśmy trochę szczęścia bo zestaw wręcz idealnie pasował do kasku Shoei Hornet DS. Max trochę narzekał na gniecenie w jedno ucho ale nie było już czasu na wydrapywanie dodatkowego miejsca na słuchawkę. Montaż banalnie łatwy.

Od pierwszych godzin użytkowania byliśmy bardzo zadowoleni. Jakość rozmów bardzo dobra. Do 110Km/h słychać wszystko idealnie, pomiędzy 110km/h a 130km/h trzeba mówić zdecydowanie głośniej natomiast powyżej 130km/h trzeba już krzyczeć. Warto zaopatrzyć się w podbródek do kasku który eliminuje sporo szumów na mikrofonie. Z podbródkiem, do prędkości 110km/h, o szumach możecie w zasadzie zapomnieć a jakość rozmowy będzie przypominała rozmowę przez telefon.

Zasięg podawany w instrukcji to chyba 500m. Możemy to potwierdzić. Na prostej Twój kumpel może być naprawdę daleko a i tak się usłyszycie. Oczywiście jeżeli droga jest pokręcona a pomiędzy urządzeniami pojawia się jakieś przeszkody zasięg się skraca i zanika łączność. W górach trzeba jechać blisko siebie. Zanikający zasięg sygnalizowany jest charakterystycznym sygnałem więc jeden z dwóch ludzików ma spokojnie szansę zwolnic lub przyspieszyć aby pozostać w łączności. Co ciekawe, jeżeli jeden z Was ponownie znajdzie się w zasięgu urządzenia komunikacja wydaje się powracać po rozpoczęciu rozmowy. Tego dokładnie wyjaśnić nie możemy, ale wydaje się że tak to magicznie działa bo kilka razy się udało.

Cała obsługa to dwa przyciski głośniej/ciszej oraz jeden przycisk sterujący. W zależności od długości wciśnięcia przycisku włącza się urządzenie, a następnie odpowiednia funkcja. Szczerze mówiąc, za każdym razem wydawało nam się że włączaliśmy je inaczej. Włączenie funkcji sygnalizowane jest dźwiękiem w słuchawce. Zestaw używaliśmy wyłącznie do komunikacji więc nie wiemy jak działa z telefonem z mp3 czy z innym gadgetem. Do końca nawet nie jesteśmy pewni jakie jeszcze możliwości w sobie kryje ale w tej kwestii odsyłamy do strony producenta.

Urządzenia z powodzeniem działają w deszczu czy zasypane piachem po wizycie na glebie. Jeden mikrofon odmówił posłuszeństwa dopiero po ok 18000km. Mieliśmy zapasowy także szybka zmiana załatwiła sprawę.

Reasumując, urządzenie bardzo fajne. Na początku gada się o wszystkim w szale radości z wyruszenia na wyprawę a początkowe kilometry upływają momentalnie. Potem kiedy chcecie się trochę wyciszyć i pozostać w konfiguracji maszyna plus Ty świetnie sprawdza się w miastach i momentach kiedy należy coś ustalić bez konieczności zatrzymywania się. Kiedy kumpel stara się połączyć w słuchawce dostajecie sygnał. Generalnie rewelacja. Polecamy!

Jeżeli chcecie taki zestawik na wycieczkę mniejszą lub większą, dzwońcie do MotoCombo w Szczecinie a może na hasło „Volta ao Mundo” otrzymacie atrakcyjny rabat.

Zespołowi MotoCombo serdecznie dziękujemy za dostarczenie sprzętu do testu!

Podziel się:
Kategorie: Cellular Line Interphone F4, Sklep MotoCombo Szczecin
 

Wspierają nas